Ekonomi

Borsa İstanbul’da Kapanış: BIST 100 bugün nasıl hareket etti?

Investing.com – BİST 100Endeks, açılıştaki yükselişin ardından gün içi işlemlerde kazanımlarını geri verdi.

BIST 100’ün sabah seansında 5.143 puana yükselmesinin ardından satışların ardından endeks 5.100 puanda yerini buldu. Son saatte 5.100 seviyesini koruyan endeks, %0.15’lik kısmi kazanç elde etti.

Bugün bina, sigortaVe maden ürünleri%2 artışla en çok talep gören bölümler oldu. Spor, teknolojiVe Tekstilve günümüzde satış elemanları ile hareket eden bölümlerin başında yer almıştır. Bankalar, bugün %1’den fazla kazanmasına rağmen finansKısmen yükseldi, %0,3 arttı. Sanayiendeks %0,35 arttı. hizmetkesit bugün yatay kaldı.

BİST 100’de bugün ZORLAMA tavan fiyata yakın bir süreç gören , en çok kazandıran hisse oldu. daha sonra BRYAT, GESANVe GWIND %6 bandında bir artışla geldi. ALFAS bugün %5 oranında değer kaybederek BİST 100’de negatif ayrışan pay oldu. MEŞALE, ECILCVe MAVİyaklaşık %2 arttı.

Borsa İstanbul’da bugün en çok kazandıran ilk 3 hisse; tavan fiyattan işlem EDIP, BRSANVe AKENRoldu.

Bugün en çok değer kaybeden ilk 3 hisse CRDFA, BRKOVe BURVAOlarak listelenmiş.

Asya endeksleri bugün dış piyasalarda Çin A50 Endeksteki düşüşün dışında genel anlamda olumlu bir kapanış yaptı. Avrupa endeksleri bugün pozitif tarafta yer alırken, ABD endeksleri bugün ortada. Nasdak, güne %0,25 düşüşle başladı. Dow JonesVe S&P 500endeks ise hafif pozitif yatay bir görünüme sahip.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

haberyenice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu