Ekonomi

DZS, raporlama gecikmeleri nedeniyle Nasdaq’ın listeden çıkarılması olasılığıyla karşı karşıya

DALLAS – Ağ erişimi analiz sağlayıcısı DZS Inc. (NASDAQ:DZSI), başvuru gerekliliklerine uyulmaması nedeniyle Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’ndan çıkarılabilir. Şirket, 30 Haziran ve 30 Eylül 2023’te sona eren dönemler için gerekli üç aylık mali raporları sunmadığı için Pazartesi günü Nasdaq’tan İşçilerin Listeden Çıkarılması Emri aldı.

Nasdaq Listeleme Kuralı 5250(c)(1), periyodik mali raporların Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) zamanında sunulmasını gerektirir. DZS’ye bu raporları sunması ve uygunluğun tekrar sağlanması için 5 Şubat 2024’e kadar süre verildi. Ancak firma bu uzatılan süreye uymadı.

DZS, Nasdaq Duruşma Paneli’nde bir duruşma talep ederek karara itiraz etmeyi ve duruşma süreci devam ederken askıya alma veya listeden çıkarma sürecini geciktirmeyi planlıyor. Şirket ayrıca 3 Ağustos 2024 tarihine kadar ek süre talebinde bulunmayı da hedefliyor. Duruşma talebinin 13 Şubat 2024 tarihine kadar yapılması gerekiyor, bu da talep tarihinden itibaren 15 gün süreyle yargılamanın askıya alınmasını otomatik olarak askıya alacak.

Duruşmaların talebi takip eden 30 ila 45 gün içinde planlanması bekleniyor. Duruşmanın ardından Duruşma Heyeti bir karar verecek ve DZS bu karara itiraz edebilecek.

Şirket, 31 Aralık 2023’te sona eren mali yıl da dahil olmak üzere etkilenen dönemler için gecikmiş üç aylık raporlarını ve mali tablolarını hazırlamak için çalışıyor. DZS’nin gerekli yıllık ve üç aylık raporları SEC’ye sunabilmesi için bu tablolar kontrol edilecek veya incelenecek.

Bu haber DZS Inc. tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-yedisu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu