Haber

Hak-İş Konfederasyonu Sinop İl Temsilcisi: Daha iyi koşullarda yaşanabilecek bir ücret talep ediyoruz

MUSTAFA USTASI

Hak-İş Konfederasyonu Sinop İl Temsilcisi Esra Gelişli, ” türkiyeDaha iyi koşullarda yaşayabilecekleri, alnının terinin kazanıldığı ve daha fazla hak edilmiş bir ücret talep ediyoruz” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sinop İl Temsilcisi Esra Gelişli, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ münasebetiyle açıklamalarda bulundu. Gelisli dedi ki:

“AÇILANLARIN KAPATILMASINI İSTİYORUZ”

“Şu anda 696 ile takıma geçiş yaparken takımdan çıkan arkadaşlarımız var. Onların da bir an önce takıma dahil olmalarını talep ediyoruz. Şu anda milyonlarca kadronun gözü halk için ekranlarda. çerçeve protokolü ve haberler beklemek. Mevcut Türkiye şartlarında daha uygun kurallar içinde yaşayabileceğimiz, emeğin daha çok kazanıldığı ve daha çok hak edildiği bir fiyat talep ediyoruz. Her gün ekonomi para açıldıkça Bu açığı kapatmak için fiyatlarımızın artması gerekiyor. Bu açıkların kapatılmasını talep ediyoruz. Aynı zamanda çalışma hayatı kurallarında biraz daha geliştirilsin istiyoruz. Bir görevde çalışan arkadaşlarımız bir kurumda temizlik işçisi olarak çalışmıyorsa bürokratları bunda haksız buluyorum. Bunların düzeltilmesini istiyorum. aslında isim veriyoruz

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haberabana.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu