Haber

İBB’nin düzenlediği sergiyle ilgili soruşturma açıldı

Yesevi Alperenler Teşkilat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Mican’ın şikâyeti üzerine, “Ortadan Başlamak” başlıklı sergiyle ilgili “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenleneceği belirtilen Artİstanbul Feshane’de. Soruşturma kapsamında savcılık, serginin organizasyon ve düzenlemesinden sorumlu kişilerin belirlenmesi için İBB Genel Sekreterliği’ne yazı gönderdi.

Yesevi Alperenler Organizasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Mican, İBB Artİstanbul Feshane’de “Ortadan Başlamak” adlı standta suç duyurusunda bulunduktan sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Eyüpsultan. Stanttaki eşcinsellik içeren resimlerle LGBT propagandası yapıldığını öne süren Mican, “dini değerleri aşağılama, aşağılama, kin ve düşmanlığa tahrik” iddiasıyla suç duyurusu yaptığı standın kapatılmasını talep etti.

İBB YETKİLİSİNİN SÖZÜ ALINDI

Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek veya aşağılamak” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında İBB Kültür A.Ş.’den bir yetkilinin ifadesi alındı. alındı. Yetkilinin stanttan sorumlu olmadığını belirtmesinin ardından savcılık, söz konusu standın organizasyon ve düzenlemesinden sorumlu kişilerin belirlenmesi için İBB Genel Sekreterliği’ne yazı gönderdi.

habergebze.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu