Haber

Mersin’de depremzedeler için toplanan yardım malzemelerinin internet üzerinden satıldığı gerekçesiyle 4 kişi gözaltına alındı.

MERSİN’de depremzedeler için yurt dışında toplanan yardım malzemelerinin bir kısmını internet üzerinden sattığı iddia edilen 4 kişi gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden U.T. tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mersin Valiliği, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından yurt dışından toplanan yardım malzemelerini satan şüpheliler hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Deprem sonrası yurt dışından toplanan yardım malzemelerinin bire bir alınmasının ardından Farklı tarihlerde gemilere yüklenerek deniz yoluyla Mersin Limanı’na gönderilen malzemeler, deprem felaketinin yaşandığı 11 ilde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile uyumlu olarak Mersin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından sınıflandırılarak depremden etkilenen vatandaşlarımıza teslim ediliyor. Yardım malzemelerinin lojistik depolara aktarılması uygulaması kapsamında, afetten etkilenen 11 ilimizdeki lojistik depoların dolması durumunda, gelen yardım malzemeleri Mersin İlimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının depolarına sevk edilerek; 25 Ağustos’ta alınan yardım malzemelerinin bir kısmı Tarsus Belediyesi’ne teslim edildi.1 Eylül’de malzemelerin internet üzerinden satıldığı ihbarı üzerine Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında şüpheli olarak gözaltına alınan ve adli makamlara sevk edilen zanlılar denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılırken, UT isimli kişi ise tutuklanarak Tarsus Cezaevi’ne gönderildi. . “Bu konuyla ilgili ayrı bir idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

habereskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu