Haber

Putin kadınlara devlet madalyası verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle önde gelen Rus kadınlarına devlet madalyasını takdim etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında başkent Moskova’daki Kremlin Sarayı’nda kadınları ağırladı. Putin, sağlık, kültür, eğitim, sanayi ve tarımın gelişmesine katkı sağlayan kadınları ve anneleri tebrik ederek devlet madalyasını takdim etti.

Rusya Devlet Başkanı Putin törende yaptığı konuşmada, “Yetenekleriniz, bilginiz, yetkiniz, sorumluluğunuz ve kararlılığınız ülkemizin kalkınmasına, milli hedeflere ulaşılmasına ve onurlu bir geleceğin kurulmasına büyük katkı sağlıyor. yeni nesiller.” 11 çocuk annesi Olga Viktorovna Strelnikova ve 13 çocuk babası Albina Raifovna Khaidarshina’ya devlet emrini veren Putin, “Ülkemizin annelik görevine gönül vermiş tüm kadınlarına teşekkür ediyorum. geniş ailelerimizle gurur duyuyoruz.”

Rusya lideri Putin, Donbass ve Novorossiya’da devam eden savaşta görev yapan kadın doktor ve sağlık çalışanlarının gerçek kahramanlar olduğunu söyledi. Rus ordusunda hemşire olan Kristina Alekseevna Kim’in yaralı asker ve sivilleri kurtarmak için büyük bir özveriyle hareket ettiğini belirten Putin, “Savaş bölgesinde tehlikeye rağmen görev yapan Hersonlu genç gazeteci Vlada Andreevna Lugovskaya’nın cesareti, Harp muhabiri olarak çalışmayı seçen tüm yiğit kadınlara şükranlarımı sunuyorum” dedi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu