Haber

Tecavüz suçlamasıyla 17 yıldır cezaevinde olan adamın suçsuz olduğu ortaya çıktı

İngiltere’de tecavüz suçundan hapis cezasına çarptırılan Andrew Malkinson, 17 yıl sonra suçsuz bulunarak serbest bırakıldı. Manchester polisi, yanlışlıkla tecavüzden hapis cezasına çarptırılan Malkinson için “gerçekten üzgün” olduklarını söyledi.

OLAY HER ZAMAN REDDEDİLMİŞTİR

Andrew Malkinson, otoyolda bir kadına saldırmakla suçlandı. Olayı her zaman reddeden Malkinson, mahkeme heyeti tarafından haksız bulundu. Yeni DNA kanıtlarının bulunmasının ardından Ocak ayında Ceza Mahkemesi İnceleme Komisyonu (CCRC) tarafından Yargıtay’a temyiz başvurusunda bulunuldu.

17 YIL SONRA ADALET

Dün, Londra’daki Temyiz Mahkemesinde üç üst düzey yargıç, 17 yıl sonra tecavüz suçlamasını reddetti ve karar alkışlarla karşılandı. Yeni adli deliller, adli tıp teknolojisindeki gelişmeler sonucunda bir zanlının daha tutuklanmasına yol açmıştır ve soruşturma yeniden devam etmektedir.

“KAYIP OLAN YILLARI GERİ GETİREMEYECEĞİZ”

Polis Şef Yardımcısı Sarah Jackson şunları söyledi: “Bay Malkinson’ı haksız yere 17 yıl hapis cezasına çarptırdığımız için gerçekten üzgünüz. Bu sonucun ona uzun zamandır beklenen bir adalet duygusu vereceğini umuyoruz, ancak bunun farkındayız. kaybettiği yılları geri getirmiyor. Bu özürü onunla bizzat görüşmek için kendisine bir teklifte bulundum” dedi.

“GERÇEK HATALARIN HESABI İÇİN TÜM SORUŞTURMALARI DİKKATLE TAKİP EDECEĞİZ”

Jackson, “Aynı zamanda bu suçun kurbanı olan kadına derin üzüntülerimizi ifade ediyoruz” dedi. Suçu işleyen asıl suçlunun hesabının sorulabilmesi için tüm yeni araştırmaları titizlikle takip etmeye kararlıyız.”

haberakoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu